Annem Neden Hep Mutfakta?

Yazar Pelin Ossmann
Resimleyen Esin Bayhan
Sayfa sayısı 208
Kitap barkodu 9786059795319
Ebat 13×19,5
Satın Al / Fiyat Gör  cart

Pelin Ossmann, hep sıcacık olan mutfağında pişirdiklerini sunmaya devam ediyor. Okurlarını yine neşeli sesi, duyarlı bakışıyla karşılıyor, kalabalık masaların verdiği tatlı sevinçle anlatıyor da anlatıyor.

***

Anneler neden hep mutfakta yalnız? Oysa mutfaklar herkesin.

Özgür de merak eder, sahi kim koymuştur bu kuralı? Mutfak, annesinin ikinci bürosu gibidir. Neden bir gün olsun babasını ya da ablasını göremez o mutfakta? Acaba her evde böyle midir? Konuyu araştırmaya karar verir. Bu sırada ellerine ve kalbine mutfaktaki renkler, leziz tatlar bulaşır. Aşçı olma fikri karşı konulamaz, taptaze bir yaş pasta gibi hep aklındadır artık. Ne var ki önce babasını ikna etmelidir.

Tabak tabak dostluk sunan lokantalar, yanakta patlayan öpücükler, gökkuşağı püreleri, şifreli tarifler, uykucu aşçılar, sürpriz kediler… İşte kitabımızın eşsiz menüsünden seçmeler! Haydi, soğutmadan başlayalım sevgili okur.

Tema: Kendimizi ifade etme biçimimiz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: BİREY VE TOPLUM, İLETİŞİM, KİŞİSEL GELİŞİM, toplumsal cinsiyet, aile, komşuluk, önyargı, kendini tanıma, karar verme, meslekler, ilgi alanları, hayvan sevgisi

Tutum ve Değerler: Saygı, sevgi, hoşgörü, dostluk, sorumluluk, istekli olma, empati

Profil Öğeleri: Sorgulayan, duyarlı

Oku-Düşün-Göster

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.