Ceren Konuyu Anlamadı

Yazar Pelin Güneş
Resimleyen Oğuz Demir
Sayfa Sayısı 120
Kitap Barkodu 9786059795173
Ebat 13×19,5
Satın Al / Fiyat Gör cart

 

Pelin Güneş’in muzip, içten kalemi kalbinizi çalıverecek, eminiz. Elma Çocuk, bu konuşkan kitabı tüm Ceren’lere armağan ediyor. Orada bir yerde olduğunu bildiğimiz tatlı Ceren’ler, her geçen gün çoğalmanız dileğiyle.

***

Evet, tuhafız ve böyle çok şahaneyiz…

Ceren bir kitap yazdı ve onu yayımlayacak tuhaf bir yayınevi bulmalıydı. Madem o çok önemli konuları Ceren anlamıyordu, belki kendisini anlayan birileri çıkardı yayınevinde… Haklıydı, bayıldık Ceren’e, hemen sarıldık sıkıca. Şöyle anlatalım:

Ceren ne zaman fikirlerini sıralasa sınıftakiler hep şunu söylüyorlar: “Ceren konuyu anlamadı öğretmenim…” Şimdi bu neşeli kitabı okuduklarında konuyu kimin anlamadığını öğrenecekler ve Ceren de onlara gülecek, hoh hoh ho! Ona tatlı tatlı yardım ediyoruz işte canım…

Ağaç evlerde soluklanıp limon bahçelerine dalan, artık eskisi gibi göstermeyen “bozuk aynalarımız” için yeni öneriler sunan bu kitap çok tatlı, çok! Bilmem anlatabildik mi?

Tema: Kim olduğumuz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: İLETİŞİM, BİREY VE TOPLUM, DUYGULAR, BİLİM VE TEKNOLOJİ, HAK VE ÖZGÜRLÜKLER, DOĞA VE EVREN, kişisel tarih, aile, farklılıklar, çevre, doğa, teknoloji, enerji, tüketim, öz yönetim, gözlem

Tutum ve değerler: Bağımsız davranma, saygı, merak, sevgi

Profil Öğeleri: Bilgili, ilkeli, duyarlı

Oku-Düşün-Göster

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.