Çorap Ağacı

Corap Agaci_Kapak_3

Yazar Arzu Sehim
Resimleyen Sait Munzur
Sayfa Sayısı 200
Kitap Barkodu 9786055286132
Ebat 13 * 19,5
Satın Al / Fiyat Gör cart

 

 

Çorap Ağacı, üç ayrı çocuğun gözünden Anadolu’nun farklı dönemlerini ve farklı yaşamları yansıtıyor. Çocukların ellerinden düşüremeyecekleri, üç öyküden oluşan bu eser Elma Çocuk serisinin en yeni kitabı!

1950, 60 ve 80’lerde geçen üç ayrı hikâye. Anadolu’nun farklı kasabalarında, farklı yaşamlar süren üç çocuk. Bilgisayarın, cep telefonunun ve hatta televizyonun olmadığı, varlık görmemiş çocukların yokluğu fark etmediği dönemler… Yaşamın yalın, sorunların gerçek olduğu zamanlar.

Hasan, Ahmet ve Selime… Üç ayrı dönemin, üç farklı kahramanı. Onlar, yaşamı ve yetişkinlerin dünyasını anlamaya çalışırken farkına varmadan büyüyen bireyler. Yaşadıkları yerler ve yaşam hikâyeleri birbirinden farklı olsa da duyguları, düşünceleri ve değerleri ortak. Düşünen, öğrenen, direnen, vazgeçmeyen çocuklar…

Üç hikâyeden oluşan Çorap Ağacı, Arzu Sehim’in ilk öykü kitabı. Bugünün çocuklarını anne babalarının, dedelerinin ve büyükannelerinin çocukluğuna taşıyan Sehim, yalın, akıcı ve özgün diliyle üç farklı çocuğun gözünden farklı dönemleri ve farklı yaşamları ustalıkla anlatıyor.

Tema: Kendimizi ifade etme biçimimiz
Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: KİŞİSEL GELİŞİM, İLETİŞİM, aile, girişimcilik, kendini tanıma, farklılıklar, büyümek, karar verme

Tutum ve değerler: Sorumluluk, bağımsız davranma, çalışkanlık, güven
Profil öğeleri: Duyarlı, dönüşümlü düşünen

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.