Dünyanın Oyunu

 

Yazar Özden Özkanoğlu
Resimleyen Yusuf Tansu Özel
Sayfa sayısı 32
Kitap barkodu 9786257343008
Ebat 22×30 cm
Satın Al / Fiyat Gör  cart

 

Tema: Kim olduğumuz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Uluslararası bilinç, çeşitlilik, HAK VE ÖZGÜRLÜKLER, farklılıklar, benzerlikler, ÇOCUK DÜNYASI, geleneksel çocuk oyunları, öz yönetim, mekânı algılama, arkadaşlık, kurallara uyma, İLETİŞİM

Tutum ve Değerler: Yaratıcılık, işbirliği, merak, hoşgörü, saygı, sevgi, sorumluluk

Profil Öğeleri: Sorgulayan, iletişim kuran, açık fikirli

Sırada Almanya’dan gelen mektup var.

Hallo, Ben Philip. Sana anlatacağım oyunun adı topfschlagen. Bu oyunu oynamak hem çok eğlenceli hem de sonunda bir sürpriz var. Önce küçük bir hediye, tencereye konur ve tencere bir yere saklanır. Sonra ebenin eline bir kaşık verilip gözleri bağlanır. Ebe dizlerinin üstünde ilerler, tahta kaşıkla tencereyi bulmaya çalışır. Diğer çocuklar, ebe tencereye yaklaştıkça “sıcak”, uzaklaştıkça “soğuk” der. Böylelikle tencereyi bulması için ona yardım ederler. Sonunda tencereye ulaşırsa hediye onun olur.

***

Uluslararası bilinç, hak ve özgürlükler, çeşitlilik gibi temalar dile geldiler, bir çocuğun merak duygusu ve yaratıcılığıyla buluşup dünyayı gezdiler, bir dolu mektupla da döndüler. Şimdi Sarp’ın sayesinde dünyanın oyunu önümüzde. Yaşasın oyun oynamak!

Sarp günlerdir heyecan içinde. Dünyanın dört bir yanına mektuplar gönderdi. Şimdi ise mektup arkadaşlarından yanıt alma zamanı. İşte postacı geliyor. Bakalım çantasından neler çıkacak? Acaba Sarp hangi oyunlarla tanışacak?

Uzaklardan gelen yepyeni oyunlarla neşelenmeye hazır mısınız?

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.