Eyvah, Ödevim Var!

 

Yazar Nehir Yarar
Resimleyen Yusuf Tansu Özel
Sayfa sayısı 144
Kitap barkodu 9786059795395
Ebat 13 x 19,5 cm
Satın Al / Fiyat Gör cart

 

Nehir Yarar, bu kez bilgi okuryazarlığı gibi güncel bir konuya eğiliyor. Kopyala-yapıştır dünyası ve kütüphaneler arasında mekik dokurken gündelik hayatımızın tam ortasındaki bilgi alışverişlerimiz ve sıcacık ilişkilerimizin güzelliğine de dikkat çekiyor.

***

Ne? Ödev yapmak ve kütüphaneler sıkıcı mı? Bir daha düşünün…

Öğretmenin verdiği ödev, Naci ve arkadaşlarının gözlerinde büyür, büyür, kocaman olur. Bu seferki biraz farklıdır sanki. Nereden başlayacak, hangi yollara sapacak, kılıktan kılığa giren doğru bilgiyi nasıl yakalayacaklardır? Derken iş öyle renklenir ki tanımadıkları çocukları sıcacık gülümsetmeye kadar gider. Naci çok heveslidir ancak ödev ekibi eğlence peşindedir. Buna bilgisayar meraklısı Müfide teyze ve diğer komşularıyla yaşadıkları komik anlar da eklenince çalışmak epey zorlaşır. Onca iş nasıl yetişecektir? Neyse ki Leyla ve misafirperver kütüphaneler yanındadır.

Tema: Kendimizi düzenleme biçimimiz
Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: BİLİM VE TEKNOLOJİ, OKUMA KÜLTÜRÜ, KİŞİSEL GELİŞİM, İLETİŞİM, Bilgi okuryazarlığı, Kütüphanecilik, Sosyal sorumnluluk, Aile, Komşuluk, Arkadaşlık, Kanıt kullanma

Tutum ve Değerler: Hoşgörü, sevgi, saygı, yardımseverlik, sorumluluk, işbirliği, empati, bilimsellik
Profil Öğeleri: Sorgulayan, bilgili, duyarlı, dönüşümlü düşünen

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.