Gurmelerden Seçmeler – Aklını Arayan Çocuk

ADNAN MAZICI İLKOKULU 2. SINIF 2015-2016

Bilge Su Şinar: Kitabı okurken kimin Parası adlı hikâyede parayı vermek istemeyen arkadaşı beni üzdü. En doğru olan şeyleri yapmamız gerektiğini öğrendim. Kitaplarla ilgili araştırma yapmak istedim. Kitapta en çok Damla’yı sevdim. Yaramaz çocuklar ise kitaptakilere benziyor. Kitap çok güzeldi notum 100 🙂

Umay Şiir Kaya: Kitabın önerilmesi ve resimleri önemlidir benim için. Kitap okuyunca macera yaşamış gibi olurum, bir şeyler öğrenirim ve mutlu olurum. Bu kitaptan yalan söylememek gerektiğini, dışarıda satılan yiyeceklerden almamak gerektiğini öğrendim. Dondurmam Kaymak hikâyesinde dondurmanın neden hasta ettiği öğrenmek istedim. Kitabı içimde hissettim. Kitapta en çok Damla isimli karakterden etkilendim çünkü maceraları en çok o yaşadı. Not verseydim 100 verirdim.

KONUTKENT İO 2011-2012 3. SINIF

Berke Eser: Kardeşimle oynamayı, annemin sözünü dinlemeyi ve daha birçok şeyi öğrendim. Gönüllü olmayı araştırdım. Kitapta olan şeyler gerçekte de olabilir. Çok güzel bir kitap senin de okumanı isterdim.
Deniz Köseoğlu: Kitabı elime aldığımda bir çocuğun nasıl akıllı olacağını düşündüm. Yolda giderken dikkat etmeyi, büyüklerime saygılı davranmayı, yalan söylememeyi, insanlara destek olmayı, insanlara yardım etmeyi öğrendim. Kitaptaki dernekleri ve vakıfları öğrendim. Gönüllülük kelimesini araştırdım. Kitabı okurken film seyreder gibi oldu. Karakterler benim hayatımla örtüşüyor. Bu okuduğun en iyi kitaplardan biriydi. Kitabın her bölümü, her kelimesi, her parçası ve her anına kadar ilgi çekici. Kitabı bitirdiğimde, hayatta yaptığım hataları düzelttim.
Şengül Sayım: Anlamadığım kelime olmadığı için kitap bana göre su gibi akıp gitti. Kitap bir şeylerin farkına varmamı çok ama çok sağladı. Bu öykünün devam etmesini çok ama çok isterim. Kitabı bitirince kendimi çok ama çok iyi hissettim.
Zeynep Küçük: Bence kitabın adı çok güzel. Sadece arkadaşları ve Damla çok tekrarlandı.

AŞİYAN KOLEJİ 3. SINIF 2011-2012

Eda Eylül Aslan: Kitap bana hayata daha iyi tutunmayı öğretti.
Batıkan Ulu: Hep arkadaşlarına uymamalısın. Bir kötülük edince sonu sana oluyor.
Batu Alkın Eldek: Kitap kapağı adıyla uygun değil. Kitabı okurken bir sonraki sayfada neler olabileceğini tahmin ettiğim için merak etmedim. Kitap kendimize güvenmeyi anlatıyor.
Elif Berra Güneş: Kitap üç boyutlu gibiydi. Kendimi orada sandım.
İpek Kasapoğlu: Kitabın adı bana ilginç geldi. Yüksek duvarlardan atlamak zararlıdır onu öğrendim, bulduğumuz parayı alıp harcamamalıyız. Bir arkadaşımızın parası olabilir.
Semanur Kaş: Kitap hayatımızla ilgili yapılması gereken önemli konuları anlatıyor. Kitabı okuduktan sonra, kurumlar, dernekler ve vakıfların ne olduğunu öğrendim.
Yiğit Niyazoğlu: Yalan söylememeyi, temiz olmayı, hayvanları sevmeyi, çevremizi korumayı, kurallara uymayı, büyüklerimize saygılı olmayı öğrendim. Kitapta anlatılan gönüllü kuruluşlar ilgimi çekti. Kitapta birçok çocuktan söz edilmiş. Çağların resmini de kapağa koysalardı. Annem, babam, kardeşim de dinlediler ben okurken, onlarda çok sevdiler.

JALE TEZER KOLEJİ 3. SINIF 2010-2011

Acar Efe Öztan: Kitapta anlatılanlar gerçek ve hayatla örtüşüyor. Bu kitabı önceden okusaydım hiçbir kötü şey başıma gelmezdi.
Başak Özden: Kitabı elimden bırakamadım. Kitabı okuduktan sonra daha dikkatli olacağımı düşündüm. Gereksiz tekrarlar yoktu. Muhteşemdi.
Beliz Belgin: Çok şeyin farkına varmamı sağladı. Hoşça vakit geçirdim. Hatta kitabın içinde kayboldum.
Berkay Buğday: Kitabı okurken zorlanmadım. Su gibi akıp gidiyor. Sayfaları merakla çevirdim. Bu kitabı oku. Çünkü çok, çok, çok heyecanlı.
Defne Özyörük: Bazı hikayelerini o kadar merak ettim ki bitinceye kadar okudum.
Emre Polat: Beni çok şaşırttı. Hiç bu kadar güzel beklemiyordum. Bu karakterlerle daha çok kitap yazmasını istiyorum.
Engin Uzkan: Hayatımda hiçbir kitabı bu kadar sevmemiştim.
Ezgi Coşkuner: İlk başta kitabın bana öğüt vereceğini düşündüm. Beni biraz şaşırttı. Bu haliyle iyi değil süper.
İrem Güneş Doğu: Beni şaşırttı. “Böyle kitap başlığı olur mu?” diye düşündüm. Zor durumlarla karşılaşınca ne yapacağımı öğrendim.
Öykü Özbek: Keyifli, güncel ve sürükleyici.
Selin Ergün: Kapak gözüme hoş geldi. Aklını arayan çocukla ilgisi yok bence. Gönüllü olmayı öğrendim. Bu serinin tamamını alır okurum. O kadar heyecanlıydı ki 3D filmde gibiydim. Hemen gidip okumalısın.
Tuna Ulusoy: Çocukların karakterlerini beğendim. Bu olaylar gerçek olabilir. Bu kitabın serisini isterim. Benim yaşamımı etkiledi.
Uğur Kurugül: Kim ne derse desin kendi isteğim doğru şeyleri yapmayı öğrendim. Bazı yardım kurumlarını merak ettim. Kitabın kapağı çok güzel, tam yaşıma uygun. Bana çok yakın bir hayat.
Yiğit Aksoy: Kitabı okuduktan sonra düşüncelerim değişti. Dikkatli olmayı kavradım. Öykünün sonu çok güzel olmuş. Çok heyecanlıydı. Düşüncelerimi etkiledi. Bir şeylerin farkına varmamı dağladı.
Zelal Arslan: Daha dikkatli olmayı öğrendim. Burnumun dikine gitmeyeceğim. Üç boyutlu film yanında az kalır.
Zeynep Çavuşoğlu: Kitapta okuduklarım sayesinde davranışlarım değişti. Çok şaşırtıcı, hemen okumalısın.
Zeynep Gökçeimam: Resimleri çok güzeldi. Okuduklarım yanlış düşüncelerimi düzeltmemi sağladı. Bu kitaba benzer yenileri yayınlansın isterim. Üç boyutlu film izler gibi, heyecanlı, neşeli, ders verici.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.