Gurmelerden Seçmeler – Hayal Kasabası

ADNAN MAZICI İLKOKULU 2015-2016 2. SINIF

Bilge Su Şinar: Yazar ve önerilmesi önemlidir kitap seçimimin. Bu kitapta bir sürü duyguyu birden yaşadım; sevinç, heyecan üzüntü. Elektronik eşyalarla çok fazla oynamamam gerektiğini düşündüm. Bende kitaplar konusunda araştırma isteği uyandırdı. Kitabın kapağı ve içindeki resimler bence güzel olmuş. Hayaltoplayan isimli karakterden etkilendim çünkü okumayı ve kitapları çok seviyor benim gibi.

Yiğit Kumcu: Kitabımı seçerken önce yazarına ve resimlerine bakarım. Kitap okurken mutlu olmayı ve hayaller kurmayı isterim. Bu kitap sayesinde hayaller kurdum ve karşımıza kötü niyetli insanlar çıkabileceğini, herkese güvenmememiz gerektiğini kavradım. Ayrıca bilmediğim kelimeleri araştırdım, merakla okudum. Kitapta en çok Hayaltoplayan isimli karakterden etkilendim, çünkü iyi kalpli, biriydi. Gerçek hayattan birine benzettim. Bence daha iyi bir sonuç bölümü yazılabilirdi.

Adanaz Gülmez: Kitap okurken mutlu olmak ve macera yaşamış gibi olmak isterim. Kendimi Hayal Kasabası’nda gibi hissettim. Beni mutlu eden şey Hayaltoplayan’ın kitapları sevmesi, üzen şey ise Hayalseçen’in  kitapları hiç sevmemesi oldu. Bilgisayarda oyun oynamak yerine her çocuğun kitap okuması gerektiğini öğrendim. Hayalseçen’in nasıl göründüğünü araştırmak istedim. Kitapta en çok Hayaltoplayan isimli karakterden etkilendim çünkü kitap okumaktan hiç çekinmiyor ve okumayı çok seviyor.

Yezdan Toplak: Kitapta Hayaltoplayan’ın herkesin hayaline değer vermesi beni çok mutlu etti. Her hayal önemli ve özeldir. Her hayalin ulaşacağı bir adres mutlaka vardır. Bu kitap bende kütüphaneler konusunda araştırma isteği uyandırdı. Daha farklı resimler olmasını beklerdim. Kitapta en çok Hayaltoplayan isimli karakterden etkilendim çünkü her hayale değer veriyor.

Eren Pek: Kitabın yazarı, resimleri ve maceralı olması önemlidir benim için. Bu kitabı okurken kızgınlık hissetim. Hayalseçen, kütüphaneye giden çocukları üzdü ve onları kütüphaneden uzaklaştırdı. Resim yapmanın ve kitap okumanın bilgisayar başında vakit geçirmekten daha değerli olduğunu öğrendim. Kendi yaptığımız işler de hazır aldıklarımıza göre önemlidir. Çünkü o işi yapmak için emek harcanmıştır. İlk kitap nerede, ne zaman ve kim tarafından yazılmıştır? Araştırmak istedim. Kitapta en çok Hayaltoplayan isimli karakterden etkilendim çünkü kitap okumayı ve bastırmayı çok seviyor.

Oya Sabah Kocabaş: Kitabın yazarı ve önerilmiş olmadı önemlidir benim için. Bu kitabı okurken mutlu oldum. Hayalseçen’den kurtulacaklar mı merek ettim. Kitapta en çok Hayaltoplayan isimli karakterden etkilendim çünkü hayalleri topluyor ve kitap yapıyor. Kitabın kapağı ve içindeki resimler bence güzel olmuş. Ayrıca rüyalar konusunda araştırma isteği uyandırdı.

Buse Günay: Kitap okurken mutlu olmayı isterim. Bu kitabı okurken de mutlu oldum. Hayal kurmayı öğrendim. Resimleri güzeldi. Kitapta en çok tonton teyzeden hoşlandım, babaanneme benziyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.