Gurmelerden Seçmeler – Küçük Bulut Sirus

ADNAN MAZICI İLKOKULU 2015-2016 2. SINIF

Şükran Duru: Kitabımın resimlerinin çok olmasını ve heyecanlı olmasını isterim. Bu kitabı da merakla okudum ve mutlu oldum. Kendimden geçmemeyi öğrendim. Bulutlar konusunda araştırma yaptım. Kitapta en çok Bulut Sirus isimli karakterden etkilendim çünkü adı değişik geldi.

Fatma Rana Korkusuz: Kitap seçerken yazarı önemlidir benim için. Burada Sirus’un su damlası olması ve toprağa karışması ilgimi çekti. Merakla okudum, mutlu oldum. Kitabın resimleri çok beğendim. Sonu da güzeldi.

Bilge Su Şinar: Ben bu kitabı okurken sevdim, heyecanlandım. Küçük bulutun maceralarını merak ettim. Sabırlı olmam gerektiğini öğrendim. Bulutları araştırmak istedim. Sirus’u Keloğlan’a benzettim.

Kerem Kayra Gülmez: Kitabımın önerilmiş olmasına bakarım. Mutlu olmak ve başka hayatlar tanımak için okurum. Öncelikle bu kitapta kendimi biraz heyecanlı ve mutlu hissettim. Merakla okudum. Kitabın kapağı ve içindeki resimler bence güzel olmuş. Kitapta en çok küçük bulut Sirus isimli karakterden etkilendim çünkü bana heyecanı o yaşattı. Küçük Bulut Sirus’un annesi anneme benziyor. Kitabın sonu beni şaşırttı. Not vermem gerekirse 99 🙂

Ege Kancay: Kitabı seçerken görselliği ve önerilmiş olması önemlidir benim için. Beklentim ise başka hayatlar tanımak ve macera yaşamış gibi olmaktır. Küçük Bulut Sirus’un sonunu bilmediği maceralara atılması beni heyecanlandırdı. Her şeyin bir zamanı varmış ama biz merak edip araştırırsak doğruya ulaşabilirmişiz. Kitap bende doğa olayları konusunda araştırma isteği uyandırdı. Kitabı okurken mutlu oldum. Resimleri de güzel. Kitapta en çok Sirus isimli karakterden etkilendim, çünkü benim gibi meraklı ve öğrenmek için inatçı. Karakterler anneme ve bana benziyor. Sonu da beklediğim gibi oldu.

Aras Güvercin: Kitap seçerken önerilmiş olmasına ve resimlerine bakarım. Sirus’tan bir sürü şey öğrendim ve araştırma yaptım: Bulutun su olup yere indiğini, toprağın altına girdiğini, denizin sularına karıştığını, güneşle tekrar buharlaşıp bulut olduğunu ve bulutların hepsinin aynı olmadığını. Kitapta daha farklı resimler olmasını beklerdim. En çok Sirus isimli karakterden etkilendim çünkü Sirus meraklı, heyecanlı, maceracı, sevimli ve istediğini yapmaktan vazgeçmiyor. Sirus ve Nimbus bazı arkadaşlarıma, Sirus’un annesi de anneme benziyor.

Özlem Naz Cesur: Kitaptan beklediğim, hikâyenin ilginç olması ve iyi mutlu bir sonu olması. Yazarı, resimleri ve önerilmiş olması da önemlidir benim için. Bu kitapta küçük bulutun yaşadığı macera beni çok heyecanlandırdı, ne olmak istediğini seçememesi de üzdü. Küçük bulut yere düştükten sonra ailesini özledi ve tekrar güneşten ışık istedi. Kararsız olmak ve ne istediğini bilememek iyi değil. Bana kararlı olmam gerektiğini öğretti. Su damlacıklarının şekillerini araştırmak istedim. Kitapta en çok Bulut Sirus isimli karakterden etkilendim çünkü ana karakterdi ve yaşadığı maceraları bana bir şeyler öğretti. Sirus beni hatırlatıyor çünkü ben de henüz ne olacağıma karar vermiş değilim.

Ahmed Dereli: Kitabımı seçerken yazarı ve önerilmesinin yanı sıra kalınlığı da önemli benim için. Ayrıca resimleri de ilgimi çekmeli. Küçük Bulut Sirus’u okudum, buluttu mutluydu, yağmur damlası oldu üzüldüm ama yeniden bulut oldu çok sevindim. Yağmur damlasını araştırdım, resimlerini sevdim, merakla okudum. Kitapta en çok Sirus isimli karakterden etkilendim ama Sirus sözcüğünü tam anlamadım. Kitap az daha uzun olabilirdi. Not verseydim, 100’den fazla olurdu.

Dila Çalışkan: Kitapla ilgili önceliklerim içinde yazarı, resimleri, kalınlığı. Beklentim ise sürükleyici, heyecanlı olması ve sonunun mutlu bitmesi. Bu kitabı okurken önce üzüntü hissettim, beni sevindiren ise Sirus’un herkesin farklı olduğunu anlamasaydı. Bulutların çeşitlere ayrılmasını araştırmak istedim. Kitapta en çok Nimbus  isimli karakterden etkilendim çünkü ismi çok garip geldi.

Yusuf Cemil Sofuoğlu: Bu kitabı okurken sevinme ve heyecan duygularını yaşadım. Bir şeyi yapmak isteyip yapana kadar uğraşmak ve korkusuz olmak gerektiğini anladım. Kitapta en çok Sirus isimli karakterden etkilendim, çünkü gezgin bir karakter. Resimler güzel ama daha farklı resimler olmasını beklerdim. Kitabın sonu ise beni şaşırttı.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.