Hakkında

elma cocukElma Çocuk, yayın hayatına 2010 yılında başladı. O günden bu yana hep okudu, araştırdı, kendini geliştireceği her fırsatı değerlendirmek için sevinçle çabaladı. Böylelikle hep çocuklar gibi şen kalabilecekti. Butik ve albenili bir çizgide ilerlemeyi amaçlayarak şimdiye kadar 98 kitabı okurların beğenisine sundu ve çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Elma Çocuk, minik okurlar hep sorgulasın, hayata farklı açılarından bakmayı tatsın, hayal dünyaları hep dönsün ister. Çünkü bilir ki bir yetişkin kitap okurken hangi tatları arıyorsa çocuk da aynı tatların peşinde iz sürmektedir. Bu yüzden özenle büyütür her kitabını, her birinin kulağına evrensel değerleri fısıldar, birey olarak görülmenin sevincini çocuklarla birlikte yaşar.

Okul öncesi yaş grubundan başlayıp lise çağına kadar devam eden bir yelpaze sunan kitap seçkimiz, Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı’nı (IB Primary Years Program) destekler, yayına hazırlanmadan önce ve sonra çocuklar tarafından lezzet testinden geçirilir.