Kalbinaz Beklerken

Kalbinaz Beklerken_Kapak_2

Yazar Pelin Güneş
Resimleyen Canan Barış
Sayfa sayısı 40
Kitap barkodu 9786055286248
Ebat 16,5 * 21,5
Satın al/Fiyat Gör cart

 

 

Sevilen çocuk kitapları yazarı Pelin Güneş, kalelerde bilgisayar oyunu oynanan bir dönemden eğlenceli bir öyküyle sesleniyor: Ejderhanın çat kapı geleni makbuldür; bildiklerinizi unutun, kapınızı aralayın!
Ejderha deyince herkes bir adım geri atar değil mi? Emre ise hiç tereddüt etmeden, büyük bir hevesle ejderha Harcan’ın kapısında beliriveriyor. Sarayında yapayalnız olan Kalbinaz’la oynayabilmek için ejderhayı atlatmak zorunda. Buraya kadar bildiğimiz hikâyelere benziyor ama durun bir dakika, Emre ateş almaya gelmedi ya! Harcan’ın onunla ilgili planları var, onu hemen bırakamaz. Yanına kadar yaklaşıp onu tanımak isteyen birini bulması zor tabii, o da haklı. Uzaktan baktığımız ateş, anlamak için iyice yaklaştığımızda bizi hep yakar mı dersiniz, belki de içimizi ısıtır. Bakalım üç komşu Emre, Harcan ve Kalbinaz cephesinde neler yaşanacak?

Bu maceraya kalp dayanmaz!

Tema: Kim olduğumuz
Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Özellikler, BİREY VE TOPLUM, İLETİŞİM, Konukseverlik, Önyargı, Arkadaşlık                         Tutum ve Değerler: Güven, yaratıcılık, sevgi, saygı, sorumluluk
Profil öğeleri: Dönüşümlü düşünen, iletişim kuran 

Oku-Düşün-Göster

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.