Kırmızı Benekli Kutu

Kirmizi Benekli Kutu_3

 

Yazar Özden Aslan
Resimleyen Vicdan İleri
Sayfa Sayısı 120
Kitap Barkodu 9786055286026
Ebat 16,5 * 21,5
Satın al / Fiyat Gör cart

 

“Sihir diye bir şey yoktur” der büyüklerimiz. Oysa çoğumuzun sihrine inandığı bir eşyası vardır. Bize uğur getirdiğine inandığımız, yanımızda olduğunda kendimizi güvende hissettiğimiz, bize arkadaşlık eden, alıp başka diyarlara götüren bir eşya. Belki bir kalem, belki bir oyuncak, belki bir kutu…  Evet, bir kutu. Tıpkı Can’ınki gibi, kırmızı benekli, sihirli bir kutu.

Can, babaannesinin armağan ettiği kutuyla uzay gemisi HOPTİRİK’e atlayıp başka gezegenlerde yaşam aramaya gidiyor. Deniz altında yeni bir dünya keşfediyor. Denizkızı Alara ve BENTOS’la birlikte köpek balıklarıyla mücadele ediyor. Bu kadarcık mı? Tabii ki değil. İnsanın elinde onu her yere götüren sihirli bir kutu olur da, yerinde durur mu hiç? Bir sonraki macera Kızılderililer diyarında. Arkadaşı Kara Boncuk’la doğayı daha yakından tanıyor Can. Babaannesiyle birlikte Çanakkale Savaşı’na katılıp tarihe tanıklık ediyor.

Siz de küçücük bir kutuyla geçmişe, uzaya, deniz altına, dahası canınızın istediği herhangi başka bir yere gitmek istiyorsanız, haydi başlayın okumaya. Nasıl gideceğinizin sırrı da bu kitapta.

Tema: Kim olduğumuz
Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: İLETİŞİM, DOĞA VE EVREN, BİREY VE TOPLUM, MİLLÎ MÜCADELE VE ATATÜRK, hayal gücü, oyun, dostluk, güvenlik, geri dönüşüm, farklılıklar, uzay, çevrenin korunması, keşif, gözlem

Tutum ve değerler: Merak, sevgi, saygı, yardımseverlik, yaratıcılık, sorumluluk, vatanseverlik, empati

Profil öğeleri: Duyarlı, açık fikirli, dönüşümlü düşünen

Oku-Düşün-Göster

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.