Resimli Hayal Ansiklopedisi

Resimli Hayal_Kapak_Ciltsiz_2

Yazar Şener Şükrü Yiğitler
Resimleyen Kaan Bağcı
Sayfa Sayısı 104
Kitap Barkodu 9786055286477
Ebat 13 * 19,5
Satın Al / Fiyat Gör cart

 

“Bir kere anlatılmış bir hikâye gerçekten yaşanmış da olabilir, hiç yaşanmamış da. Onu gerçek yapan, o hikâyeye inananların hep bir arada olmalarıdır.”

Sizi öyle bir hikâyeye davet ediyoruz ki, içinde gölgeler köklerini arıyor, canavarlar mutlu dolaşıyor, uluslar birbirine yaklaşıyor. Hatta “koca koca” serçeler çete kuruyor!

Şemsi Yıkarsu, eskiden herkesin evinde rastlayabileceğiniz Hayat Ansiklopedisi’nin sadık bir okurudur. Dedesiyle beraber okuduğu bu ansiklopedide aradıklarını bulamayınca kendi ansiklopedisini hazırlamaya koyulur. Kimi zaman kalemine güvenenlerin, kimi zaman dünyayı başka renklere boyayanların peşine düşer. Hepsini Resimli Hayal Ansiklopedisi adını verdiği başyapıtında toplar. Ünlü âşık Julien Sorel’den Kırk Kalemşörler’e kadar birçok kişi ve nesne bu ansiklopedideki yerini alır. Ama içlerinde öyle biri vardır ki, onun isminin karşısında “insan ormanının en büyük ağacı” yazacaktır.

Serçeler gibi kıpır kıpır olan bu kitap, yaş aldıkça çağımızın klasiklerinden biri olmaya aday.

Tema: Kendimizi ifade etme biçimimiz
Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: SANAT, BİREY VE TOPLUM, DUYGULAR, İLETİŞİM, OKUMA KÜLTÜRÜ, Değişim, Kültürler, Hayal gücü, Aile

Tutum ve değerler: Sevgi, saygı, güven, hoşgörü, yaratıcılık
Profil öğeleri: Düşünen, duyarlı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.