Sıkıntı Yok

 

Yazar Selen Baranoğlu
Resimleyen Gökçe Yavaş Önal
Sayfa sayısı 176
Kitap barkodu 9786059795555
Ebat 13 x 19,5 cm
Satın Al / Fiyat Gör cart

Tema: Kendimizi düzenleme biçimimiz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: KİŞİSEL GELİŞİM, İLETİŞİM, SAĞLIK VE SPOR, DOĞA VE EVREN, ÇOCUK DÜNYASI, HAK VE ÖZGÜRLÜKLER, arkadaşlık, kuşaklar, kendini tanıma, sağlıklı yaşam, beslenme, istek-ihtiyaç, tüketim, girişimcilik, mizah, karar verme, sorun çözme

Tutum ve Değerler: Tasarruf, sorumluluk, sevgi, saygı, yardımseverlik, işbirliği, yaratıcılık

Profil Öğeleri: Duyarlı, dönüşümlü düşünen

İlk kez hepimiz aynı fikirdeydik. Gerçekten de tarihi bir andı. 

Aldığımız karara göre, önce kendi hazırladığımız birkaç parça oyuncağı sergileyecektik. O sırada da gelenlere atölyemizden bahsedecektik. Ama atölye her gün olmazdı, yorulurduk. O yüzden sadece salı ve cuma günleri gerçekleşecekti.

***

“Sıkıntı yok, biz buradayız.”

Sana bir sır vereyim mi? Şşşt, çok sessiz ol. Bu satırları dedemlerin yazlığındaki odamda, yatağın altında yazıyorum. Biz çocuklar var ya, yetişkinlerin düşündüğünden çok daha zekiyiz. Yoksa bu kitap elinde olmazdı. Yetişkinlerin içinden çıkamadığı problemlere çözüm bulmak bizim işimiz. O yüzden SIKINTI YOK. Kafa kafaya verdik mi kimse önümüzde duramaz. Dünyayı da güzelleştiririz, çevreyi de koruruz, hayvanlara da bakarız, iş de kurarız, eğlence de yaparız… Ohooo, biri bizi durdursun. Neyse, tüm bunlar ve daha fazlası bu kitabın içinde. Çaktırma.


 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.