Sırtımdaki Okyanus

          

Yazar Serhan Kansu
Resimleyen Kaan Bağcı
Sayfa Sayısı 104
Kitap Barkodu 9786059795227
Ebat 13×19,5
Satın Al / Fiyat Gör  cart

Serhan Kansu, yaşanmış bir olaydan esinlenerek kaleme aldığı Sırtımdaki Okyanus isimli kitabında, yavru kaplumbağa Gambi’nin bir okyanus kadar derin düşünceleriyle buluşturuyor bizi. Gambi, yaşamın merkezindeki özgürlük, iyilik, kötülük, insan, doğa, dünya, para ve sevgi gibi kavramları tatlı tatlı sorgularken, terk edilmişlik duygusu ve gerçek dünyayla yüzleşiyor.

***

“Özgürlük nedir Rafi, daha büyük bir akvaryumda olmak mı?”

Minik kaplumbağa Gambi, sırtında bir okyanus taşıyor. Şaka yapmıyoruz canım! Gerçekten uçsuz bucaksız bir okyanus var orada. Hayallerimizi, özlediklerimizi gittiğimiz her yere götürmez miyiz zaten? İşte tam da bundan söz ediyoruz tatlı okur!

Gambi okyanusa yani evine özlem duyuyor çünkü bir hayvan dükkânında yaşıyor. Hiç göremediği gökyüzünü, şekerden yapıldığı söylenen o bulutları merak ediyor. Bir gün küçük bir kız onu evine götürünce de macera başlıyor. Şimdi sıra gerçek dünyayı sırtlamakta!

Tema: Gezegeni paylaşmak

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: DOĞA VE EVREN, HAK VE ÖZGÜRLÜKLER, hayvanlar, hayvan hakları, özgürlük, içgüdü, hayal gücü, keşif, cesaret, sınırlar

Tutum ve değerler: Sorumluluk, Sevgi, Merak, Empati, Saygı, Dostluk

Profil Öğeleri: Sorgulayan, duyarlı

Oku-Düşün-Göster

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.