Pervin Teyze Nasıl Basket Oynar?

 

Yazar Serhan Kansu
Resimleyen Ahmet Demirtaş
Sayfa sayısı 64
Kitap barkodu 9786059795944
Ebat 13×19,5
Satın Al / Fiyat Gör  cart

 

Tema: Kendimizi ifade etme biçimimiz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: BİREY VE TOPLUM, felsefe, bilgi, faydalar, düşünmek, BİLİM VE TEKNOLOJİ, bilim insanları, ilişkiler, hayal gücü, İLETİŞİM, bağlantı, tartışma, sorun çözme, bakış açısı, benzerlikler, denge, farklılıklar, ERDEMLER, istek-ihtiyaç, cesaret, öz eleştiri

Tutum ve Değerler: Merak, istekli olma, yaratıcılık, dürüstlük, sabır, saygı, sevgi

Profil Öğeleri: Sorgulayan, bilgili, düşünen, dönüşümlü düşünen

Sınırsız bir düşünme dünyasına eğlenceli, ilham veren bir yolculuk…

Felsefe kökenli yazar Serhan Kansu, çocuklar için kaleme aldığı felsefe kitabı “Pervin Teyze Nasıl Basket Oynar?” ile okurlarıyla buluşuyor. Büyük küçük herkese hitap eden kitap, eğlenceli diliyle felsefenin ne olduğuna dair bilgi verirken bolca düşündürüyor, yeni pencerelerden baktırıyor, meraklı soruları peş peşe akıllara salıyor. Rengârenk bir dünya sunan kitabın başarılı resimleri ise Ahmet Demirtaş’a ait.

***

Hepimiz ilk maçımızda “hatalı yürüme” yaptık. Kimimizin üçlükleri potaya yetişemedi, kimimize “Karpuzlama at, karpuzlama” diye öğüt verildi. Ama şimdi o gün geldi. Tüm şutlarımız sayı olmasa da daha iyi şutlar atacağımız gün bugün.

Bugün akıl sahasını didik didik edecek o düşünce maçına çok daha güçlü çıkacağız. Çünkü felsefe yapacağız. Sorular soracağız, düşüneceğiz, felsefe hakkında bilgi edineceğiz ve en önemlisi, aklımızda yepyeni kapılar açılırken ufkumuzu genişletecek, farklı bakış açıları edineceğiz.

Pervin Teyze de bugün elindeki bulmacasını sehpaya bırakıp eşofmanlarını giyecek ve o sahaya inecek. Eğer siz de hazırsanız haydi maç başlasın.

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.